Lena Rosa Premium Hotel
| Gratis Wi-Fi Gratis Wi-Fi på offentliga platser | 24-timmars tjänster 24-timmars reception | Mat/Dryck Bar/lounge |
| Barnvänligt Barnsängar Barnklubb Barnpool | Rullstolspassage Rullstolstillgänglighet | Luftkonditionering |
| Husdjur ej tillåtna Inga husdjur |
Det bekväma Lena Rosa Premium Hotel Pomerode ligger cirka 17 minuters gångavstånd från Memorial Arthur Schmidt. Det erbjuder en pool samt WiFi i allmänna utrymmen. Centrala Pomerode ligger inom 1 km och Paróquia Evangélica de Confissão Luterana São Lucas ligger cirka 6 km bort.
Gästerna kan nå Pomerodes centrum inom 10 minuters promenad. En kort bit från hotellet hittar gästerna Zoo Pomerode.
De allergivänliga rummen har balkong och sitthörna. Det finns också luftkonditionering samt Wi-Fi och plattskärms-TV med satellitkanaler. De är möblerade med skrivbord. Dessutom finns det ljudisolerade fönster. De privata badrummen med en bidé, en duschkabin och en dusch erbjuder även badlakan och handdukar.
Restaurangen Restaurante Torten Paradies erbjuder tyska rätter och ligger cirka 6 minuters gångavstånd från Lena Rosa Premium i Pomerode.
- Flygplatser
- Ministro Victor Konder internationella flygplats77 km
Bekvämligheter på boendet
Beskrivning
- Helt rökfritt
- Gratis Wi-Fi på offentliga platser
- Parkering
- 24-timmars reception
- Inga husdjur
- Rum/faciliteter för funktionshindrade
- Rullstolstillgänglighet
- Säkerhet
- Omklädningsrum
- Allergifria rum
- Hiss
- Rökdetektorer
- Handikappanpassad toalett
- Brandsläckare
- Kortåtkomst
- Nyckelåtkomst
Mat och drycker
- Bar/lounge
Aktiviteter och avkoppling
- Strandparasoll
- Solsängar
- Trädgård
- Fritids- och TV-Rum
Service
- Flygplatstransfer (mot avgift)
- Rumsservice
- Hushållning
På rummet
- Luftkonditionering
- Minibar
- Ljudisolerade rum
- Sittgrupp
- Trädgårdsmöbler
- Gratis toalettartiklar
- LCD-TV
- Radio väckarklocka
- Barnsängar
- Barnpool
- Barnklubb
- Parkettgolv
Hotellregler
Vanliga frågor
- 🌇
Hur lång tid tar det att ta sig till centrum från Lena Rosa Premium Hotel?
Det tar 10 minuter till fots att komma från Lena Rosa Premium Hotel till centrum. - ✈
Var ligger den närmaste flygplatsen till Lena Rosa Premium Hotel?
Mellan Ministro Victor Konder internationella flygplats och Lena Rosa Premium Hotel är det 80 km. - ❓
Erbjuds flygplatstransfer på Lena Rosa Premium Hotel?
Gäster på Lena Rosa Premium Hotel kan begära flygtransfer. Vi rekommenderar att du ringer i förväg för att bekräfta uppgifterna. - ❓
Finns det parkeringsplatser vid Lena Rosa Premium Hotel?
Parkering finns på Lena Rosa Premium Hotel gratis. - 💵
Vad är priset för ett rum på detta hotell?
Det genomsnittliga priset för ett rum i detta hotell är 86$. För särskild information vänligen kontakta hotellets personal. - ❓
Vilken betalningsmetod erbjuds på Lena Rosa Premium Hotel?
Gästerna på Lena Rosa Premium Hotel kan betala med Visa, Diners Club och Maestro. - 🚪
Vilka rumstyper finns tillgängliga på Lena Rosa Premium Hotel?
Lena Rosa Premium Hotel erbjuder Deluxe Svit, Deluxe Fyrbäddsrum och Lyxigt Trebäddsrum att välja mellan. - ❓
Erbjuder det här hotellet bekvämligheter för funktionsvarierade?
Ja, det här hotellet har handikappanpassade rum och tillgång till rullstol. För speciella önskemål rekommenderar vi att du ringer i förväg för att bekräfta.